15.05.2019. PRIREDBA ZA MATURANTE

15.05.2019. PRIREDBA ZA MATURANTE

Kao i svake godine u maju organizujemo priredbu za ispraćaj maturanata. Na priredbi se proglašavaju najbolji po odluci Pedagoškog veća Doma kao i naj-maturant po izboru učenika. Čitaju se dva pisma-jedno u ime maturanata i jedno u ime mlađih učenika. Svi maturanti dobijaju diplomice za uspešno „internaćiranje“, a najbolji lap-top računare.

Na kraju ove školske godine za najbolje maturante po odluci Pedagoškog veća proglašeni su Đuričić Tamara, Rosić Jovana, Mitrović Mina i Svetlik David. Sve su to učenici koji su sve četiri godine proveli u Domu, postižu odlične rezultate u školi, a svojim angažovanjem u radu sekcija u Domu  dali su značajan doprinos plasmanima naše ustanove na pokrajinskim i republičkim takmičenjima.

Po izboru učenika naj-maturant je Milićević Mato.

Pismo u ime maturanata pročitala je Rosić Jovana, a u ime mlađih učenika pesmu za maturante koju je napisala Jelena Pejović pročitala je Jasna Popović.

Bilo je to jedno emotivno veče.

Ove školske godine Dom će napustiti 65 maturanata.