СВЕТСКИ ДАН ОБРАЗОВАЊА О ЗАШТИТИ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

СВЕТСКИ ДАН ОБРАЗОВАЊА О ЗАШТИТИ ЖИВОТНЕ СРЕДИНЕ

Светски дан образовања о заштити животне средине од 1972. године обележава се 26. јануара. Циљ образовања о животној средини је развој колективне еколошке свести коју је потребно неговати од најранијих година детињства, и указивање на еколошке проблеме на свим нивоима – климатске промене, огромне количине отпада, оштећење екосистема и угрожавање станишта, као и других значајних проблема за животну средину.

Поводом Светског дана образовања о заштити животне средине у Дому ученика организован је конкурс за израду предмета који има украсну или употребну вредност, а услов је био да се приликом израде користе претежно рециклирани материјали. Помоћу празне стаклене или пластичне флаше, кутије и других ситница и амбалаже које не користимо, своју креативност и практичност изразили су ученици Дома сопственим идејама. Прва награда припала је ученику Данијелу Путнику, док су друго место заједничким пројектом освојили Марко Милићев и Недељко Граховац. На овај начин ученици су дали свој допринос очувању животне средине, показујући како вишак материјала око нас можемо искористити без одбацивања и доказали да и мале акције могу сваког научити да брине о животној средини.