Trodnevna radionica “Primenjena umetnost i veština izrade keramike”

Trodnevna radionica “Primenjena umetnost i veština izrade keramike”

Od 18.10.2019 – 20.10.2019. održana je po prvi put trodnevna radionica “Primenjena umetnost i veština izrade keramike”

Sva tri dana na radionici je učestvovalo 30 učenika i 7 vaspitača iz drugih Domova učenika iz Vojvodine. Stručnom predavanju su prisustvovali učenici Doma iz Dom Učenika Sombor, Kikinde, Vršca, Futoga, Bačkog Petrovca i Дом Ученика Сремска Митровица, Subotice gde su mogli da se upoznaju sa pojmom i osnovnim tehnikama izrade predmeta od keramike. Nakon predavanja učenici i vaspitači imali su priliku da se oprobaju u više tehnike u izradi predmeta od keramike. Na kraju radionice učenici su oslikavali svoje radove, a ko je želeo oprobao se i na grnčarskom točku. Sve radove učenici će imati priliku da vide na predstojećim izložbama.

Hvala organizatoru vaspitaču Jovana Solomun, svim učesnicima i onima koji su pomogli na realizaciji divnog projekta!.