У Краљеву су од 20.04. до 22.04. 2018. године одржани 22. Републички културно-уметнички

сусрети домова ученика средњих школа.

Као најбољи у фолклору, популарној музици литерарном и ликовном стваралаштву на 23. Покрајинској културно-уметничкој домијади наш Дом представљао је Регион Војводине у наведеним категоријама такмичења.

Фолклорну тачку извели су:

Ковачевић Ивана, Аћимовић Милош, Цап Ивана, Јованов Славица, Ћаћић Марко, Станков Никола, Лончина Ђурђина, Трифић Анастазија, Топић Драгана, Трифић Вук, Бах Естер и Латињак Филип. Водитељ секције је васпитачица Дринић Биљана.

Популарну нумеру извели су сестра и брат Светлик Габријела и Давид. Руководилац секције је васпитачица Провиџало Јованка.

У литерарном стваралаштву, под будним оком васпитачице Ребић Слађане, такмичила се ученица Јовановић Анђела.

У ликовном стваралаштву представљала је нас и Регион Радић Теодора. Водитељ ликовне секције је васпитачица Кајиш Ружица.

С великим поносом и радошћу можемо рећи да су наши ученици постигли сјајне резултате!

ПЛАСМАНИ:

ФОЛКЛОР – ПРВО МЕСТО

ЛИТЕРАРНО СТВАРАЛАШТВО – ПРВО МЕСТО

ПОПУЛАРНА МУЗИКА – ТРЕЋЕ МЕСТО

Овим резултатима наша установа значајно је допринела укупном успеху Војвођанског региона који је проглашен најбољим регионом овогодишњих Републичких сусрета.

Стручни сарадник

Шрајер Нада